1 - Doktorka

1. března 2016 v 7:21 | Sabi |  První řez je nejhlubší
Linda :)
,,Dneska dorazí novej šéf všeobecný " pošeptala mi Zoe z orta a upravila si brýle.
,,A ?? " vzhlédla jsem k ní na vteřinu od složky Matildy Petersonové.
,,Prej je to kus " zachichotala se a já si povzdechla.Zoe Moralesová svých vzhledem opravdu nepřipomínala jednu z předním ortopedek.Verva se kterou se o sebe starala a dbala na svůj vzhled byla podobná té jakou lámala a narovnávala kosti.Známe se už z dob rezidentury.Byla první člověk, kterého jsem uviděla když jsem poprvé přišla do nemocnice Scott's Memorial.Oblečená jako striptérka se opírala o pult na recepci a vypadala ohromně šťastně, že tu může být zatímco já jsem se klepala jen jsem vystoupila s auta.Zoe v sobě vždy měla tu jiskru a veselost, které mě chyběly.
,,Děláš jakoby si nikdy neviděla pěknýho doktora " odbyla jsem jí, zavřela složku a vydala se chodbou k dalšímu pacientovi.Dnešek byl klidný a já za to byla ráda.
,,Je to další vojáček !! " zakřičela za mnou vesele Zoe a jako vždy jí bylo ukradené, kdo všechno jí slyší.Pousmála jsem se.Kdy už tahle nemocnice přestane nabírat mužský z Istánů.Táta umřel když se snažil lidem tam pomoct.Mám z toho špatný pocit už od dětství a navíc většina našich doktorů si tímhle malým peklem prošla.Začíná to vypadat jako zkouška dospělosti pro doktory.
Na pohotovosti byl dneska opravdu klid.Díky bohu.Nadechla jsem se a vydechla.
,,Rae čeká na tebe takovej pěknej mužskej " oznámila mi Claire než jsem se stihla rozhlédnout.Nesnášim když mi říká prostředním jménem.Claire byla holka s postavou modelky, mozkem génia a hlasem dabérky, ale nic nevyužila.Skončila jako sestra na pohotovosti odmítajíc svůj potenciál.
,,Laz už je zase sjetej ?! " protočila jsem panenky a rychlým a dost nahněvaným krokem jsem přišla k závěsu a roztáhla ho.Na posteli opravdu seděl můj bratr Laz, ale sjetě teda vůbec nevypadal.Překvapilo mě to a tak jsem zůstala zaraženě stát.
,,Áhoj sestřičko !! " zasmál se z plna hrdla.Zněl trochu sjetě.V klidu jsem zatáhla závěs a schovala tak sebe a svého bratra před cizíma očima.Né že by o naší rodině nemocnice, hlavně lidi v ní, nevěděla už dost.
,,Co se děje ?? " dala jsem ruce křížem.
,,Máš přece narozeniny !! " zvolal.
,,A proto si se jako zázrakem nesjel už před polednem ?? " nechápajte mě špatně nejsem na něj takhle tvrdá nijak ráda prostě si nemůžu dovolit s ním jednat v rukavičkách.
,,Jo jo jen do mě...jsem černá ovce rodiny a kdyby mě viděl táta dostal bych při nejlepším přez hubu.To už jsem slyšel.Přišel jsem ti popřát. " uculil se drze.
,,Děkuji, že si se zastavil, ale já tady pracuju takže nemám čas se vykecávat " roztáhla jsem závěs a měla se k odchodu.
,,Stydíš se za mě, co ?! " zahulákal za mnou ještě, ale já se snažila neposlouchat.Kdykoliv ho vidím a je sjetej jen to ukazuje jak jsem neschopná.Dokážu spravit pomalu cokoliv jen za pomocí pera a pet flašky, ale svůj život jsem přestala zvládat.Hlavně, co se rodiny týče.Laz je jediný, kdo mi zbyl.Krom něj nemám nikoho a on to moc dobře ví.Tahám ho z malérů od doby co začal trochu mluvit.Beru to tak, že každej má svůj úkol.Občas nedokážu být doktorkou a zároveň jeho sestrou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama