1 - Druhá šance

1. března 2016 v 7:02 | Sabi |  Eve
Z doby, kdy mě brali upíři...
Kapitolovka která navazuje na něco co už jsem napsala hodně dávno...
Otočím to a nejdřív sem hodím tohle a pak odkryju teprve příběh Angie :)

,,Eve ?? " zvedla jsem hlavu od knížky a podívala se na osobu, která právě přišla do mého pokoje.Byl to můj bratr Mason.Byl oblečený v tmavém což nesvědčilo o nečem přijemném.
,,Něco se děje ?? " zeptala jsem se opatrně.Opřel se futra a smutně se na mě podíval.
,,Táta s tebou chce mluvit " povzdechl si.
,,Dobře " přikývla jsem ,,hned jsem tam " zaklapla jsem knížku a zvedla se na nohy.Mason šel předemnou a já se za ním se svými necelými 170 centimetry pomalu ztrácela.Dovedl mě až do obýváku, kde se zastavil.Rozhlídla jsem se.Otec seděl za svým stolem jako vždy.To by bylo v pořádku kdyby křeslo naproti němu bylo prázdné.Jenže to rozhodně prázdné nebylo.Podle širokých ramen a krátkých tmavých vlasů se dalo lehce uhádnout, že se jedná o muže.Určitě to už byl muž.Měla jsem takový pocit nebo si mi alespoň nezdálo, že by byl v mém nebo bratrovo věku.
,,Posaď se Eve " promluvil otec konečně a lehce mi pokynul k židly ,,Masone...ty taky " jeho tón zněl lehce pobaveně.To u otce nebylo vůbec časté.Oba jsme se posadili a já se narozdíl od Masona celá třásla.Zmocňoval se mě špatný pocit.
,,Rád bych vám představil pana Horwatha " ukázal k muži v křesle.Ten se zvedl a otočil k nám.
,,Proč tak vážně Jacku ?? " zasmál se.Byl o něco mladší než můj otec.V modrých očích mu jiskřilo a delší tmavě hnědé vlasy měl slabě nagelované.
,,Simon Horwath k vaším službám " s úšklebkem se uklonil.
,,Můj syn Mason a moje dcera Eve " ukázal na nás otec.
,,Co se děje, tati ?! " Mason se narovnal a podíval se na Horwatha ,,Ten chlap je upír...co se sakra děje ?! " zvýšíl hlas.Cože ?! Upír ?! Co to Mason právě řekl ?? Zamrkala jsem.
,,Masone uklidni se " otec obešel stůl a zastavil se vedle Horwatha.
,,Přišel kvůli úkolu " řekl pouze a sevřel v pravé ruce svůj řetízek.Mason udělal to samé.
,,O co se jedná ?? " přejížděl pohledem z otce na Horwatha a obráceně.Prohlídla jsem si ho.Levou ruku měl sevřenou v pěst a jeho pohled byl čím dál naštvanější.
,,Rozhodli jsme se Eve dát zpátky její řetízek " pousmál se.Vyděšeně jsem se na něj podívala a aniž bych si to uvědomila levou rukou jsem si sáhla na krk.Když mi vrátí řetízek pro všechny ostatní lovce, alchymisty a bojovníky to bude znamení, že jsem znovu ve službě.Vůbec se mi nelíbilo kam tohle směřuje.Dva roky jsem mimo a doufala jsem...jo přesně tak, doufala jsem.
,,Tati to přece nemůžeš !! " Mason se postavil předemně a rozpřáhl ruce v ochranitelském gestu.
,,Je mi to líto Masone, ale nemáme jinou možnost " podíval se na Horwatha.
,,Mladý pane, víme co se stalo Vaší sestře když byla naposledy plnit úkol...tentokrát Vás, ale mohu ujistit, že k něčemu takovému nedojde... " najednou mluvit přestal možná si všiml mého vystrašeného pohledu, možná ho zarazil Masonovo pohled a možná už jen neměl, co říct.Chtějí mě zase poslat pryč.Doufala jsem, že už se to nikdy nestane.Uběhly dva roky od doby, kdy jsem byla plnit svůj první úkol.Měla to být jednoduchá práce.Šlo o to postarat se aby se skupinka upírů bezpěčně dostala na královský dvůr.Všechno se zvrtlo.Cestou jsem zjistila, že jeden z nich neni tak úplně neškodný.Všichni ze skupiny byli zvyklí na umělou krev.Na krev z lahví, která se prodávala normálně v obchodech, ale tenhle ne.Tenhle se po napítí syntetické krve zcvoknul.Během běsnění zabil dva upíry a mého strážce.A tak začal boj o život během kterého jsem si plnými doušky vychutnala zradu a bolest...pořád mám noční můry.
,,Nenechám vás !! " vykřikl Mason výhružně a přiblížil se ke mě ještě víc jakoby si myslel, že takhle se mezi nás nikdo nedostane.Usmála jsem se a položila mu pravou ruku na rameno.
,,V pořádku " uvolnil ruce a otočil se na mě.Byla jsem tak ráda, že se mě zastal jenže jsme oba věděli, že i když to udělal je to k ničemu.Ti shora už rozhodli.Nic na tom nezměníme.
,,Eve..." zašeptal moje jméno a smutně se na mě podíval.
,,Co mám udělat ?? " zvedla jsem hrdě hlavu.
,,Jakmile se jedná o práci je z ní někdo úplně jiný...a já si myslel, že je ten blázen Duncan lhal když..." začal se rozplývat Horwath, ale otec ho zarazil příšným pohledem.
Já ztuhla.D-Duncan ?? Opravdu to jméno vyslovil ??
,,Duncan ?! " lidé o mě často říkají, že mám dvě osobnosti.Jedna je plachá dívka, co si ráda čte a druhá je divoška, co dokáže zabijet bez soucitu.Během toho, co se ve mě hromadil vztek jsem musela těm lidem dát částečně za pravdu.Ještě před chvílí jsem z pana Horwatha měla strach, ale teď ?? Teď bych ho chtěla zabít.Pomalu a bolestivě, protože se zmínil o Duncanovi.Duncan byl jeden z členů týmu před dvěma lety.Byl o dva roky starší než já, vysoký asi 185 centimetrů a já si ho hodně oblíbila.Potom, co vše selhalo nás odvezli na testy, aby zjistili jestli nejsme nějak ovlinění.Duncan se z toho zbláznil.Poté, co mu začali hrabat v mozku přišli na to že ovlivněný je.Když se stane něco takového provádí se znova testy.Testy, které vás buď stojí život nebo mentální zdraví...nevím, co je horší jestli to, že vás málem vysaje upír nebo to, že vás vlastní lidé zkoumají a hrabají se vám v mozku.
,,Omlouvám se Duncan je pro tebe asi pořád citlivé téma " mrkl na mě Horwath.Tentokrát jsem ruce v pěst stiskla já ,,jenže tvůj úkol s ním souvisí " ušklíbl se.
,,Budete se s Masonem vydávat za studenty " doplnil otec.Podívala jsem se za Masona.Pokrčil rameny a probodával upíra v otcově pracovně pohledem.
,,V Londýně je už pátý rok otevřená mezinárodní střední a vysoká v jednom jak oba jistě víte " oba si nás prohlídl.Samozřejmě, že jsme věděli.
,,Meč a kříž " vyplivl vztekle Mason.
,,Přesně tak...pan Horwath tam bude od začátku nového semestru pracovat jako zástupce ředitele a vy dva tam nastoupíte do školy...ty Masone do čtvrtého ročníku a Eve do druhého " Mason si znovu povzdechl.Odmaturoval teprve nedávno a teď si to musí naoko zopakovat.
,,Řekni nám podrobnosti, tati " zkřížila jsem ruce na prsou a pohodila vlasy.
,,Potkáte se tam s dalšíma dvěma...budou to vaši spolubydlící " víc už neřekl.
,,Ti další dva...budou to lovci nebo upíři ?? " zeptal se Mason.Otec neodpověděl.
,,Ta škola je smíšená...ale ne Vaši spolubydlící nebudou upíři...ona je alchymistka a on je lovec " místo něj se ozval Horwath.
,,O co teda jde ?? " zeptal se poraženeckým hlasem Mason.
,,Potřebujeme zjistit kdo všechno je zapletený do zmizení Ann Juarezové a popřípadě najít samotnou Juarezovou " otec a Horwath se s mluvením střídali.
,,Utekla potom, co jsme zavřeli jejího bratrance...ta holka nikdy neměla rozum " zasmál se otcovo upíří kámoš ,,Ptali jsme se všech, co byli zapletený do tý pitomosti, kterou udělala...některý jsme dokonce mučili, ale nikdo nic neřekl " zasmál se ,,Jsou k tý čubce až příliš loajální a to se mi samozřejmě nelíbí...mám s ní nevyřízený účty " podíval se na mě.
,,Pokud jí najdete musíte jí ukázat, kde je její místo...a kdyby s Vámi nechtěla jít zmiňte se jí o tom, že když to udělá dokázal bych jí zařídit schůzku o kterou tak stojí " ušklíbl se ,,A taky jí můžete vzkázat, že ani její moc už jejího bratránka nedá dohromady...chtěl bych vidět její výraz až zjistí, co z něj zbylo " při posledních slovech se zatvářil tak slizce, že mi přejel mráz po zádech.
,,Jak tohle souvisí s Duncanem ?? " Masonovo znovu nalezený vztek.
,,Duncan je ten bratranec o kterém pan Horwath mluví " pronesl otec po chvíli ticha.Aha.Už to všechno dává smysl.Proto musím jít já.Museli o tom hodně přemýšlet a nakonec vybrali někoho, kdo s Duncanem pracoval ještě v době, kdy byl v pořádku - mě.Tomu se říká osud.Jediná věc na světě, kterou jsem už znovu nechtěla zažít...mám to, ale pech.Jen kdyby ti shora, otec, ale i slizký pan Horwath věděli, že nehodlám ubližovat nikomu z Duncanovi rodiny a navíc pokud se nemýlím tak ta Ann Juarezová je osoba která se dokázala postavit úplně všem.Lovcům, alchymistům dokonce i upírům.Ona a její přátelé dokázali prakticky nemožné a zvedli vlnu rebélie.Všichni se pak vypařili a když ne tak dodnes Ann kryjí a to od té události uběhl už nějaký čas.Nevím, proč ale najednou jsem si vzpomněla na Duncanova slova.Na Duncanovi zmíňky o Ann...,,Mám tu nejúžasnější sestřenici na světě...Jmenuje se Angie a je opravdu úžasná...Ona je moje jediná rodina...Udělal bych pro Angie cokoliv " vždy když o ní mluvil měl na tváři hřejivý úsměv a zářily mu oči dokonce...dokonce i jeho poslední slova byla určena jí ,,Řekni Angie, že se omlouvám !! Omlouvám se...omlouvám " to bylo v den, kdy ho odváděli k prvnímu výslechu.V očích měl slzy a vzpíral se jim zatímco já šla úplně klidně.On to věděl.Věděl, že je ovlivněný.Věděl, že se z nápravného centra už nedostane.
,,Eve...si v pohodě ?? " drcl do mě Mason přičemž mi došlo, že jsem musela být chvíli mimo.Slabě jsme přikývla.Proč nemůžu nikdy dostat lehčí úkol ?? Hlídání parkoviště například nebo...nebo prostě nedostávat úkoly žádný.
,,A taky by se nám hodila informace o tom jestli s ní ještě pořád je ten upír " promluvil znovu Horwath.Zarazila jsem se.Upír je s ní ??
,,Co tím myslíte ?! " vyštěkl Mason.
,,Ah tuhle informaci Vám nikdo nezdělil...utekla s upírem a né s ledajakým.Ten upír se kterým utekla se jmenuje Se Lush a nejen, že je to dobrý zabiják on i mistrovsky ovládá své ovlivňování a manipulaci...to dokáže jen málokdo z nás.Až je najdete jeho můžete klidně zabít " upravil si sako.
,,Jakto, že toho o něm tolik víte ?? " napadlo mě se zeptat.
,,Je to můj syn " povzdechl si.Nechá zavraždit vlastního syna.
,,Tak to byste ho měl umět najít...určitě pořád pořádáte ty rituály s krví " zamumlal Mason a vysloužil si tím od otce zlý pohled.
,,To bohužel nejde...nejsem jeho pravý otec " zakroutil hlavou.
,,Vy teda tvrdíte, že když se budeme vydávat za studenty podaří se nám najít Ann Juarezovou, která by měla být někde v okolí Londýna ?? " zeptala jsem se pro objasnění.
Otec i upír...oba přikývli.
,,Vyrazíte za tři dny...koncem tohoto týdne začíná první semestr " víc už nám k tomu neřekl ani jeden z nich.Otec mě a Masona poslal spát.Sám, ale zůstal s Horwathem dál v kanceláři.Nechápala jsem jejich přesvědčení o tom, že je Ann zpátky v Londýně.Měla přece utéct nebo ne ??
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama