1 Začátky

1. března 2016 v 20:01 | Sabi |  Nová rodina
,,Dneska přijede Jáchym s dětma ! Buď prosím milá vím, že se uvidíte poprví, ale má taky dceru no a vlastně i syna " bouchá na dveře pokoje Emiina matka.
Ema otevře dveře a rozespale odpoví : ,,Už dneska ??" zase zavře než její matka sejde schody z pokoje se začne ozývat hlasitá muzika.Matka opřená o linku kroutila hlavou.Po několika minutách Ema přiběhla už oblečená a namalovaná ,,A kdy se chystaj přijet ?? " zeptá se s mírním úsměvem ,,Kolem 12 budou tu na oběd...pomůžeš mi s vařením ?? " její matka září jako vánoční stromeček Ema jí tedy obejde a stoupne si k další části linky.Z kuchyně se ozývají zvuky co připomínají krájení, strouhání, naklepávání chvílemi zazní i smích.
Přesně ve 12:05 zatroubí před domem auto.Jana,Emiina matka se rozeběhla k autu a zanedlouho už se líbala s mužem co ho řídil.Ema pomalu přišla až před dveře a opřela se o futra.Pohledný muž vleze zpět do auta a pak podá Janě kytici.Ema si prohlíží další dva pasažéry, kteří vylezají z auta.První do dveří u auta bouchne dívka a podívá se na chlapce, který udělá to samý.,,Můžete toho urážení nechat ! Oba ! " odtrhne se konečně od své milé Jany, Jáchym.Děti ho nachvíly probodávají pohledy když Jana zavolá na Emu ,,Bublino, poď sem ! ".Ema dojde až k ní a na chlápka ve slušívém oblečení vrhá naštvané pohledy.,,Ahoj, já jsem Jáchym a ty kočko ?? " podá jí ruku ona se zašklebí, rozhodí rukama a jde zpátky do domu přitom si mumlá.
O chvíly později jsou všichni v kuchyni Ema sedí na lince a ostatní se dělí o židle u stolu.,,Takže vy jste ten dárce spermatu ?! " zeptá se Ema když nikdo nemluví a popijí přitom kafe.Její matka i Jáchym se na ní podívají, ale jeho děti to pobaví a tak se slabě zasmějí.,,Emo ! Jasně, že je Jáchym otec našeho syna ! " rozkřičí se na ní matka.
,,Já vim, že si řikala, že na mě nebudeš brát ohledy pokud se bude jednat o chlapy, ale proč někdo z dětma a navíc byl ještě nedávno ženatej...rozvrátila si rodinu jestli sis toho nevšimla...noo a teď k věci proč tu jste ?? " dál kladla stupidní otázky a chtěla aby Jáchym odjel a už se nikdy nevrátil.
,,Budou tady bydlet ! "
,,Co ?? " vykřikla a jeho děti se k ní přidali.
,,Jen na pár měsíců než si najdeme něco společnýho a většího aby to stačilo 6 lidem " usměje se na ní Jáchym.
Ema sleze z linky a pohledem probodává hosty v kuchyni hrnek co doteď držela v ruce položí do dřezu a odchází.
,,Kam jdeš ?! "
,,Ven ! Půjdu za Robinem a Patrikem vrátim se kolem 10 nebo až tu nebudeš mít návštěvu ! "
,,Mladá dámo pamatujte si, že před vším neutečete " zavolala za ní matka než odešla z kuchyně.
,,Ona chodí ven s klukama ?? To se o ní nebojíš ?? " zeptá se jí Jáchym, drží jí za ruku.
,,To dělá na truc Patrik a Robin jsou kluci od sousedů vyrůstala s nima " usměje se a hned jak to dořekne je slyšet z venku hlasitý smích a volání.
Podívá se z okna a vidí Emu jak něco pro ní nesrozumitelného volá k oknu vedlejší ho domu.Posadí se zpět ke stolu a chvíly mlčí.Zachvilku bouchnou dveře a Ema hupsne zpátky na linku.
,,Co se děje ?? "
,,Nejsou doma Karolína mi řekla, že jeli k tátovi.Co tu budu dělat celej výkend sama ?? "
,,Mohla by si tady Denise a Filipovi ukázat vesnici a nebo jít pro změnu ven s holkama " nadhodí matka.
,,Můžou jít i samy myslim, že sem zpátky trefí.Monika tu neni jela s mámou na dovolenou a Karin je tenhle týden u táty a..." vysvětluje svojí situaci.
,,A proč se taky nekamarádíš taky s někým kdo má oba rodiče ?? " ozve se zničeho nic Jáchym.Ema se zasměje.
,,Rozmazlený děti co maj všechno mi nikdy nemůžou rozumět.I když jim závidim, že ví kdo je jejich TÁTA tak to sebou nese jen nevýhody " slovo táta zdůrazní.Všichni se na ní podívaj.
,,Já prostě nikdy nebudu vycházet s nikym kdo má oba rodiče, protože mě bolí když vypráví kde byli s mámou a tátou a co máma s tátou koupili...já tohle neznám a proto to asi tak bolí..." dívá se na svou matku.Nakonec dodá : ,,...tak kde chcete spát ?? " pak se otočí a utře si menší slzi.
,,Myslím, že Denisa bude ve tvém teď už bývalém pokoji vedle obýváku.Filipa ubytujeme v tom prázdnym pokoji nakonci chodby a naproti němu budeš mít pokoj ty...balkón je pro oba.My dva budeme v podkroví...jo a koupelna je nahoře u Emiina pokoje a pak je jedna ještě dole u sklepa a pracovny ta poslední je nahoře a ta je naše " usmívá se Emiina matka.
,,Mami ! " zaskuhrá Ema.
,,Žádný námitky můžeš si konečně psát po zdech...až si teda vymaluješ " směje se jí matka dál a s Jáchymem jdou do schodů, které vedou do podkroví.Ema se zašklebí a a začne se hrabat ve svém oblečení.Dá si na zem dvě krabice a začne ho třídit na to co bude nosit a to co jí je malý nebo se jí nelíbí.Denisa si zatim vybaluje místo ve skříni má, protože Ema všechno vyházela.Když je krabice s věcmi, co nosit bude plná vysype jí ve svém novém pokoji a jde znova.Denisa na ní zírá.Ema drží v rukou svůj modrý svetr, měla ho moc ráda ,,Nechceš si ty věci v tý krabici přebrat a něco si z toho vzít ?? Moc oblečení tu nemáš a já to nechci všechno vyhodit " zeptá se Denisy, která se rozzáří a obejme jí.
,,Nakonec tě budu mít možná ještě ráda " zašeptá jí.
Ema se vrátí do svého nového pokoje.Na pravé straně za dveřmi má stát vysokou skříň, která sahá až ke stropu.Na levé má skříňku menší a na ní nějaké krabice s věcmi, co její matka vyndala z šuplíků minulé skříně.Naproti dveřím je stůl s počítačem, který potřebuje jen zapojit.Vedle stolu stojí koš.A naproti vysoké skříni a vedle koše a nočního stolečku je postel.Ema si začne všechny věci skládat na komínky a ty hodně zmuchlané nese v košíku na prádlo zpět do obýváku na vyžehlení.Když si žehlí asi 8 tričko přiletí do obýváku Denisa ,,Emo na dvě skříně je to prasklý nerozbiju to když tam dám věci ?? " dívá se na ní.
,,Jasně, že ne něco ti ukážu " jde do jejího pokoje a na kus presklého dřeva dvakrát zaklepe trochu to povolí a ona vyndá celou tu část dřeva a položí jí na zem.
,,Jsem sem si schovávala to, co je pro mě nejcenější vlastně jsem to nikdy nevyndala až teď si mi to připomněla...v týhle velký krabici od bot je celej můj život " vyndá krabici, co byla schovaná pod kusem dřeva a otevře jí.Zasměje se a pojednom vyndavá všechen obsah.
,,Týjo jak si tam všechno narvala ?? " udiveně kouká Denisa na zaplněnou postel různými papíry, náramky, fotkami.Ema jednu z fotek vezme do ruky a podá jí Denise.
,,Kdo to je ?? "
,,Můj táta...jediná věc, která mi po něm zbyla " fotku položí zpátky na dno krabice a ukazuje Denise zbytek svých pokladů, které postupně plní krabici.
,,Máš jeho příjmení, že jo ?? Jen se ptám, protože tvoje mamka se jmenuje Petrová "
,,Jo mám...jezdím dokonce i k dědovi a babičce, ale táta má už jinou rodinu..."
,,Ví o tobě vůbec ?? "
,,Já nevím...možná jo " pokusí se o úsměv a ukáže Denise obrázek, který malovala v páté třídě.Obě se tomu smějí, protože ani sama Ema neví co na obrázku je nebo spíš, co tam mělo být.Dlouho si spolu povídají než Ema dojde dožehlit svoje oblečení.
,,Možná spolu budeme nakonec i vycházet...nikdy jsem neměla sestru takže se omlouvám předem pořád jsem amatér...konečně si můžeš přebrat ty věci já mizim " dořekne a zmizí zase v obýváku.
Všichni se sejdou zase až u večeře.Tentokrát sedí u stolu i Ema, přinesla si židli.
,,Mami chci se vám všem omluvit za to odpoledne trochu mi vadilo, že je všechno tak najednou, ale začíná se mi to líbit...omlouvám se " začne mluvit Ema a kouká na ně všechny psíma očima.
,,Neomlouvej se já i tvoje matka to chápeme přece jenom si z toho trochu vyvedená z míry abych se přiznal taky jsem ještě zmatenej " promluví k ní v klidu Jáchym.Ona i její matka se na něj podívají a věnují mu krátký úsměv.
Po večeři všichni zalezou do svých pokojů a vidí se už jen při cestě do koupelny.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama