6 Je to tvoje vina

1. března 2016 v 19:34 | Sabi |  Trojúhelník
O rok a půl později :
Filip o Vaškovi už tolik nepřemýšlel byla to pro něj uzavřená kapitola.Už je to 6 měsíců, co chodí s Jonášem.Pár dní potom, co Vašek s Gabčou odjeli se přiznal.Nelituje toho.Jonáše potkal druhý den ve škole.Oba byli na intru.Oba byli v prváku a pokoje měli jenom kousek od sebe.První rok to byli jenom kamarádi.Všechno se změnilo až na stáži ke konci roku.Vybrali je oba.Pořád byli spolu.Dva dny před odjezdem se to stalo.Loučily se s místníma lidma a hned potom je dozor pustil na diskotéku.Nebyli opilý jen jim to prostě došlo.Jonáš zavolal Filipa k sobě do pokoje a povídali si až do rána.Když se Filip dopoledne snažil odejít Jonáš ho zastavil.Stoupl si před dveře.Dívali se jeden druhýmu do očí.Jonáš se usmál a pak Filipa políbil.Od té doby spolu chodí.Sice se v srpnu moc nevídali, ale to je neodradilo.Nikdo na ně ještě neřek ani slovo.Lidi je berou.Vidí se pořád.Mají toho dost společnýho.Jonáš taky dost narazil s jednim staršim klukem.Filip mu všechno o Vaškovi řek a Jonáš byl zas rád, že to ví...
Filip ležel na posteli vedle Jonáše.Cítil jeho dech ve tváři a usmíval se.Jonáš ho políbil na tvář a víc se k němu přitiskl.
,,Dobrý ráno " zašeptal.
,,Moc dobrý " otočil hlavu k němu a políbil ho.Jonáš se na něj usmíval.
,,Jak se ti spalo ?? " zeptali se oba najednou a pak se tomu začali smát.Chvíly jim trvalo než se donutili vylízt s postele.Jonáš s postele vylez první a automaticky zašel do koupelny.
,,Nechceš jít semnou ?? " vrátil se z koupelny zpět k Filipovi a zašeptal.Pak zase odešel.Už se připravoval jak vleze do sprchy za Jonášem když se ve dveřích objevila Petra.
,,Ahoj zlato !! Kde je Jonáš ?? " rozhlídla se.
,,V koupelně...hele neznamená, že když máš klíče můžeš tu pořád bejt !! " šklebil se.
,,Jen jsem ti přišla řct, že Vašek s Gabčou a malou Sofií dneska přijedou a budou tu na vánoce možná i novej rok..." ani ona nebylo nadšená.Takže má dceru problesklo Filipovi hlavou.
,,To nemohli přijet loni ?! " zeptal se.
,,Já vim teď když máš Jonáše a netrápíš se zase přijede " ještě chvíly si povídali.Jonáš jen v ručníku vyšel z koupelny a objal Filipa : ,,Proč si nepřišel ?? " zeptal se.Petra se zasmála.
,,Proč maj vždicky tak nádherný kluci přítele ?? Proč ?? " dívala se na Jonáše s Filipem jak jim to spolu sluší.
,,Protože tak hezký holky jako ty to tak maj radši " odpověděl jí Jonáš.
,,Příjdete spolu ?? " zeptala se Filipa.
,,Určitě !! " otočil se k Jonášovi a políbil ho.Petra se na ně ještě podívala a pak odešla.
,,Kam spolu pudem...do sprchy ?? " smál se Jonáš.
,,K Pétě domu...na dnešní oběd...přijel Vašek s holkama...asi mě chce vidět...aby sis nemyslel, že tam jdu kvůli němu tak tam bude ještě... " Jonáš ho přerušil tim, že ho políbil.
,,Dobře pokecáme " usmál se na něj a začal se oblíkat.Filip byl rád, že to takhle bere.Stalo se toho tolik a on už neměl chuť se s Vaškem znova hádat i když vidět ho chtěl.Jeho i jeho dcerku Sofii...
,,Haloo je někdo doma ?? " ozýval se Vaškův hlas od Petry s chodby.
,,Už jdu už jdu...Ahoooooj " skočila Vaškovi kolem krku .
,,Kde je Michal ?? " rozhlížel se.
,,Hej !! Zase se mi lhal já myslela, že si dlouho neviděl mě tak proč hledáš Michala ?! " praštila ho do ramene.
,,Potřebuje něco..Ahoj " vešla do chodby Gabča s malou v náručí a dvěma taškama v ruce.
,,Jéé ta je roztomilá !! Já chci taky takový miminko !! " rozplývala se Petra.
,,By mě zajímalo kdo bude otec " zasmál se Michal když prošel s Vaškem kolem holek.Hned jak si Petra vzala malou do náručí Gabča odnesla tašky do jednoho z pokojů v patře.Petra byla ze Sofie vykulená.A Gabča vypadala, že si taky odpočine alespoň na chvíly.
,,Mluvila si s Filipem ?? " zeptala se Gabča když šla za ní do kuchyně.
,,Jo příjdou " dělala obličeje na malou Sofii.
,,Přijdou ?? " sedla si naproti ní.
,,Jo ty to vlastně nevíš Filip má kluka " usmála se na ní Petra.
,,On se přiznal ?? Já myslela, že je to jenom poblouznění...Vašek je srab " nevěřila tomu a zároveň jí došlo jak moc mu s Vaškem tenkrát ublížily.S Petrou si povídala do tý doby než byl čas začít dělat oběd...
,,Jdeme ?? " Filip stál u dveří pokoje a díval se na Jonáše.
,,Jo jdeme " políbil ho.Celou cestu se drželi za ruku a Jonáš, Filipovi vyprávěli sprostý vtipy.Filip byl jako v nebi.S Jonášem to bylo jiný než s Vaškem.Měl takovou tu jistotu.Jistotu, že ho Jonáš taky miluje...
,,Ahoj " vyšla Petra i s malou Sofií ze dveří.
,,To je ona ?? " usmál se Filip, pustil Jonášovo ruku a vzal si malou od náručí.Dívali se na sebe.Políbil jí do vlasů měla jich hodně na to, že jí byl teprve rok.Zasmála se a vyplázla jazyk.
,,Má jeho pusu a Gabči oči...kde se naučila tohle ?? " smál se.
,,Byla dvě a půl hodiny s tetou Péťou " usmála se Petra a vyplázla jazyk.S klukama vešla dovnitř.Filip měl malou pořád v náručí.Gabča se usmála tak jak to umí jenom ona a objala Filipa.Sofie začala natahovat ruce k Jonášovi a ten nevěděl jestli by měl přece jenom ho její rodiče vůbec neznaj.
,,V pohodě " mrkla na něj Gabča a s malou mu pomohla.
,,Jonáš viď ?? Já sem Gabča " podala mu ruku ve který nedržel Sofii a všichni šli společně do kuchyně.Petra postavila na kafe.
,,Tady to tak voní " zaškemrali Filip a Jonáš najednou.Holky se zasmály.
,,Kde jsou ty dva ?? " zeptal se Filip.Petra se rozhlídla a Gabča pokrčila rameny.
,,Koumaj něco s...vy dva poďte nahoru " začala potichu a pak zakřičela.Všichni v kuchyni se na ní podívali a malá Sofie vykulila oči.Vypadala jako by se jí chtělo brečet.Vašek s Michalem byli slyšet naschodech ve sklepě hned potom, co Petra zavolala.
,,Bude z tebe dobrá máma " začala se smát Gabča a kluci se přidali.Když se všichni smáli vešli do kuchyně konečně i ti dva.Vašek se rozhlídl kluka, co seděl vedle Filipa neznal, ale měl na něj zlost.V tu chvíly ještě nevěděl proč...
,,Ahoj " usmál se Filip když se přestal smát.Všichni na ty dva zírali.Vašek místo pozdravu jen přikývl a sedl si vedle Gabči.Jonáš na Filipa mrkl, lehce políbil a se slovy : ,,Musim ! " odešel.
Vašek se na Filipa díval s pusou dokořán a vykulenýma očima.Sofie se smála.
,,Ty si to myslel vážně ?? " přestal zírat a zeptal se ho.
,,Aha...zase si nic nepochopil tenkrát jsem ti to řek několikrát...si prostě zabedněnej " usmál se.
,,Myslel jsem, že jsou to jenom řeči " obhajoval se.
,,Proč by si taky věřil 15 letýmu klukovi, viď ?? " podíval se na Petru.
,,S tim teď chodíš ?? Seš si jestej, že je teplej ?? " ukazoval směrem, kterým Jonáš odešel.
,,Jo chodí...a jsem mám to i v přímení " odpověděl mu Jonáš a sedl si tam, co předtím.
,,To tvoje příjmení " začal se smát Michal a Petra s Filipem se k němu přidali.Jonáš se na Filipa podíval.
,,Promiň....promiň...promiň " při každém promiň ho políbil.Vašek začal pociťovat něco jako žárlivost a vypadalo to, že Gabču napadlo, že by to tak mohlo být a Vašek se z toho ještě nedostal.
,,Co budete dělat o vánocích ?? " zeptala se Gabča, Petry a Filipa.
,,My budeme tady...přijedou obě rodiny " usmála se na ní Petra.
,,A my pojedeme společně s mojí mámou k Jonášově rodiče přece jenom jsou to naše první společný vánoce " zamilovaně se na sebe dívali.
,,Jen s mámou ?? " zeptal se Vašek a bylo mu jedno, že bodnul klackem přímo do vosího hnízda.
,,Přiznání sebou nese i následky...táta to nedokázal pochopit jednoduše Jonáše nenávidí stejně jako tebe..." vysvětloval Filip.
,,Jo pamatuješ si na to loňský jaro jak jsem mu hodinu vysvětloval, že chodim s Peťulou a nejsem teplej " smál se Michal.
,,No nevypadáš zrovna na kluka se kterym by se Peťula zahazovala a ty vlasy...seš si jistej ?? " připomněla mu Petra část jejich rozhovoru.Filip se zasmál a chytil pod stolem Jonáše za ruku.
,,Tak jdeme teda jíst ?? " koukla na všechny Petra.Společně s Michalem začala nosit jídlo.Začalo se jíst.Když se dojedlo Sofie usnula a Gabča zůstala u ní v pokoji.Jonášovi zavolal brácha a tak se Michal s Petrou domluvili, že ho ze nim zavezou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama