9 Konec !!

1. března 2016 v 19:36 | Sabi |  Trojúhelník
,,Já to věděla !! " objala Jonáše, Filipova matka už mezi dveřma.
,,Dobrý den " usmál se na ní.Filipovu matku viděl několikrát, ale ,,ahoj,, jí ještě říct nedokáže.
,,Nemáš hlad ?? " pověsila mu bundu a Filip mu do pokoje odnes tašku.
,,Ani ne " odpověděl jí, ale ona stejně zaběhla do kuchyně.
,,Vypadá to, že mě tvoje máma má ráda " zašeptal Jonáš.
,,Nedivim se jí " políbil ho.
,,Půjdeme se teda najíst ?? " zul si boty a usmál se na Filipa.
,,Řikal si, že nemáš hlad " prohlídl si ho.
,,Řek jsem ani ne " společně přišli do kuchyně.
,,Co máme k jídlu ?? " sedl si ke stolu.
,,Tousty ?? " usmála se na ně na oba Filipova matka...
,,Všechno vyřešeno ?? " šťouchnul Jonáš do Filipa když seděli vedle sebe na gauči.
,,Až na jednu věc " podíval se na něj.
,,Jakou ?? " usmíval se na něj.
,,Tvý odpuštění " přiblížil se k němu.Nedělilo je ani pár centimetrů.
,,No ták jednou jsme si tim projít museli...nemám ti, co odpouštět " fouknul Filipovi do tváře.
,,Bože já ho strašně miluju !! " vykřikl.Konečně se políbili...
,,Docela se to tady změnilo, co myslíš ?? " díval se Vašek na Gabču ta s úsměvem na tváři přikývla.
,,Připadá mi jako by jsme tu nebyli roky " nakoukla do kočárku před sebou a pak se Vaškovi zahleděla do očí.
,,Si připravenej vidět Filipa ?? " zeptala se ho, neodpověděl tak pokračovala : ,,Obdivuju ho za to, že se dokázal přiznat...možná pude na vysokou " usmívala se.
,,Možná ho ani nepotkáme..." zašklebil se.
,,Já myslím, že jo..." zachichotala se a mimčo v kočárku se pohnulo.
,,Co si udělala ?? " stoupnul si před kočárek a zastavil se.
,,Voláme se...chce vidět Sofii a Pavlínku...pozvala jsem všechny na oběd " objede ho.
,,Proč ?? Proč si to udělala ?? " kroutil hlavou.
,,Chováš se jako dítě...už je to 3 roky !! " zasmála se.
,,Jak můžeš vědět, že se nestane něco podobnýho jako minule ?! Nikdy nevíš, co se může stát " řekl s úsměvem a myslel si, že jí setřel.
,,Protože Filip pořád chodí s Jonášem !! " vyplázla jazyk a dál se smála.Už víc nemluvil.Na tohle neni připravenej alespoň, že tentokrát už si uvědomoval, že mu dost ublížil.Bál se ho znovu vidět.Gabča byla šťastná a taky tak vypadaly jejich dcery Pavlínka rostla, Sofie už chodila do školky a on ještě toužil po synovi.Dlouho nikoho ze všech těch lidí, co tady poznal neviděl.Těšil se a zároveň bál.Šel vedle kočárku Sofie se ho držela za ruku a všechno si společně prohlíželi.Jako by tohle všechno opustil už před lety.Zdálo se mu, že sem už nepatří.Zasmál se : ,,Vlastně je to tu furt stejný ten vzduch, smích, lidi..." zavzpomínal na staré časy a otočil se na Gabču.Usmála se na něj a zastavila : ,,Tak jsme tu " mrkla.Vašek si dům prohlídl.Napadlo ho, že s ním něco je, protože měl dojem, že na tomhle místě dřív stála rozpadlá chajda.Gabča si jeho pohledu všimla a vše mu vysvětlila : ,, Bydlí tady teď jedna holka tu chajdu vlastnila její babička a nedávno jí přestavěli...víš o kom mluvim ?? " jasně, že to nevěděl.Došlo mu to až když se před ním objevila Petra.Vypadala jinak.Měla tmavší vlasy a dlouhý nehty.Na sobě měla šaty pod kterýma se rýsovalo její zvětšující se bříško.
,,Ahoj !! " usmála se a objala Vaška jakmile jim otevřela.
,,Stejskalo se mi " objímal jí a to ho znovu nutilo vzpomínat.Gabča vyndala Pavlínku z kočárku a vešla do domu.Vašek,Petra a Sofie šli hned za ní.Gabča s malou Pavlínkou v náručí stála uprostřed místnosti a usmívala se.Vašek přišel za pár vteřin v náručí měl Sofii a vypadal stejně.Před nimi na zdi byl obrovský obraz.Byli tam všichni.Uvnitř obrazu byli k vidění všechny ty známé tváře.Stála tam Áďa a Tomáš jí objímal vedle nich líbala na tvář Terka, Petra a Makina se smála.Vedle Makiny stál Filip a z jedné strany ho objímal Jonáš a z druhé Klára.Nela se Štěpánem seděli v objetí před nimi.Adam se Zuzkou k sobě stály zády a smály se.Verča a Katka měli hlavy těsně u sebe a jednu nohu zvednutou.A konečně.Kus od Katky stál Vašek s Michalem a držely Petru v náručí.Gabča stála vedle nich s rukou na břiše a tím jejím úsměvem...
,,Nikdy jsem takovou fotku nefotily " podíval se Vašek na Petru když se přestal usmívat.
,,Já vim...když se ale podíváš pořádně zjistíš, že to je několik fotek a všechny až na jednu fotila Áďa...koukni se pořádně " vysvětlila mu a ukázala na obraz.Ano opravdu si toho všiml.Bylo to několik fotek spojených do jedné.A na pozadí za nimi byla tráva, nebe a pár domů přímo z vesnice.
,,V kolik přijdou ostatní ?? " přicupila Gabča a držela Sofii za ruku.
,,Kolem 4 hodiny...pozdní oběd...jdeme vařit ?? " smála se Petra.Vašek tam s nimi chvíly byl než se začal nudit.Položil Sofii na zem a šel se s ní projít.Věděl, že se bude Gabča zlobit.Odešel a nic jí neřekl i když možná doufal, že si ničeho nevšimne.Jde ven jenom na chvíly...
Byl možná stejně udivenej jako Sofie když se procházely.Napadlo ho, že jí vezme na koupaliště už zase bylo otevřený a mohly by si namočit nohy, ale jen trochu aby nenastydla.Držela se jeho ruky a byla ze všeho strašně vykulená.Došli až na silnici odkud vedla cestička ke koupališti.Už tam slyšel smích cákání a píštění.Bylo tam živo.Nasadil úsměv a šel.Mraveniště napadlo ho když tam došel.Netušil, že je tam těch lidí tak moc.Rozhlížel se, ale neviděl nikoho koho by znal.Sedl si se Sofií na schody tam kde byla nejmenší hloubka a sundal jí botičky i se svýma botama je položil za sebe a zatím, co se Sofie rozhlížela a smála on si vyhrnul kalhoty.Jeho dcera byla tak roztomilá v těch růžových šatičkách.Nasadil si sluneční brýle.
,,Můžu do vody ?? " usmála se na něj tím úsměvem, který zdělila po své matce..
Když se vrátil všichni už seděly u stolu.Po třech letech viděl znovu tu bandu lidí.A najednou mu to nepřišlo divný.Najednou to všechno byla strašná sranda.Položil Sofii na zem a ta se okamžitě rozeběhla za Gabčou.Usmál se na obě a šel si taky přisednout...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama