9 Něčí máma

1. března 2016 v 20:09 | Sabi |  Nová rodina
Denisa sedí sama v kuchyni a dívá se na svůj telefon.Tomáš jí od včera poslal přez 30 smsek a několikrát jí volal.Neví jestli mu to má vzít a jestli má odepsat cití se zmateně a zároveň naštvaně.Všichni spí.Stoupne si na balkón a dívá se dolů než jí znovu zapípá telefon.Smska : ,,Jedu za tebou !! " snaží se být naštvaná, ale pořád k Tomášovi něco cítí.Běží se do pokoje převlíknout a něco si udělat s vlasama.Když oblečená zavře branku před domem Tomáš už tam stojí autem.Usměje se na ní ona se celá rozzáří a utře si oči od slz.Přiběhne k ní a políbí jí.
,,Neměl si jezdit "
,,Proč ?? "
,,Nechci aby tě tu viděla Ema "
,,Je na mě hodně naštvaná ?? " pohladí jí po tváři a chytí za ruku.
,,A ty se jí divíš ?? Měla tě za dokonalýho a..." Tomáš jí skočí do řeči ,,A já jsem přitom takovej hajzl, viď ?? " snaží se za ní dokončit.Denisa přikývne a podívá se mu do očí.Obejme jí.
,,Nevěděl jsem to opravdu ne "
,,Ale ani si se neozval a nepokoušej se nějak vymlouvat chci slyšet pravdu "
,,Dobře...zezačátku jsem tě chtěl dostat jenom do postele vypadala si tak nevině jenže když jsme přijeli domu po pár dnech mi došlo, že tě miluju.Neměl jsem ti dát jak vědět telefon jsem ztratil když sme byli na diskotéce.Máma mi řekla, že si na novej mam vydělat a tvoje číslo jsem si nepamatoval.Na netu si nebyla a mělo bylo trapný psát ti to jak trapák na zeď nebo do vzkazů.To, že si těhotná jsem se vlastně dozvěděl až včera..."
,,Půl roku Tomáši !! Půl roku !! " odstrčila ho od sebe.Chtěla se vrátit domů.Z okna, ale vykoukla Ema.
,,Co ten tu dělá ?! " zakřičela jen a zachvilku už byla před domem jako oni.Oba se na ní podívali.
,,Co tu chceš ?? " zlostně na něj křikla.
,,Přijel jsem si pokecat "
,,A ?? "
,,Máma chce aby šla Denisa na potrat " tohle Emě stačilo a táhla Denisu zpět do domu.On tam stál a díval se na ně.Vypadalo to, že brečí...
,,Co to mělo bejt ?! Ty si se asi úplně zbláznila ?! Čekala si snad, že se ti omluví ?! Proč mě nikdy neposloucháš ?? "
,,Poslouchala jsem tě vždicky jen nechápu proč si to bereš tak osobně !! "
,,Protože mi udělal to samý !! " zakřičela na ní a probudila celej dům.
,,Jak to myslíš ?? " zeptala se jí.
,,Bylo to předloni akorát jsem dostala kopačky a potkala jsem ho v obchoďáku.Byl na mě strašně milej.Vyspala jsem se s nim a zjistila, že jsem těhotná.Řekla jsem to Týnce a ta to vyslepičila celý jeho rodině.Míša mě vzala k doktoru a všechno za mě zaplatila.Říkala mi, že je to nějakej její známej jenže se něco zvrtlo bylo mi špatně krvácela jsem a omdlívala.Něco se nepovedlo.Nikdy se mi nepovede dítě donosit.Teď se mě zeptej znovu proč si to beru tak osobně !! " křičela a brečela Ema.Když se na Denisu podívala zjistila, že za ní stojí Vašek a Jana s Jáchymem.Oddechla si když zjistila, že Filip s Makinou v domě nejsou.
,,Chtěla jsem ti to říct !! " zakřičela na Vaška když utíkal po schodech.Denisa měla co dělat aby nezačala brečet a Jáchym jen stál na místě a nic neříkal.Promluvila první až Jana ,,Kdy přesně se to stalo ?? "
,,V tu dobu jak sis myslela, že jsme se spolužákama jeli na vodu " podívala se do země a pochvíly mlčení znovu promluvila.,,Zrovna dva dny před tím jsem se dozvěděla, že to bude chlapeček..."
zaběhla do pokoje.Za chvíly se vrátila s modrýma dupačkama se jménem Denis na zádech.
,,Tohle jsem mu koupila den před tím než se to stalo " dívala se na dupačky ze kterých se dalo udělat i bodíčko a kapala jí jedna slza za druhou.
,,Máš přece nás jedna z nás ti může dítě vždicky odnosit " usmála se Denisa.
,,Ty už nad dalším těhotenstvím dlouho nepřemýšlej !! " okřikl jí Jáchym a odešel do koupelny...
Vašek nasedl do auta a mířil k Tomášovo bytu.Nejel dlouho, protože Tomáše potkal o dvě vesnice dál jak se baví s nějakou partou kluků.
,,Ty jeden hajzle !! " vylezl Vašek z auta a praštil ho pěstí přímo do obličeje.Tomáš se zakymácel.
,,Co se děje ?? " utíral si krev z koutku pusy.
,,Obě dvě !! Co si zač ?? " křičel Vašek a dál se prali.Partička těch kluků, co stála metr dva od nich Vaška chytla za ruce a odmítala ho pustit.Když se na něj Tomáš znova vrhl dva chytily i jeho.
,,Nebudeme volat policajty když oba okamžitě odjedete !! " řekne oboum důrazně jeden z kluků.Oba odjedou každý svým směrem.
,,Kde si byl ?? " volala na Vaška, Ema už když lezl ven z auta a pokračovala : ,,Chtěla jsem ti to říct jen jsem měla strach...tak si se těšil, že spolu budeme mít dítě.Chtěla bych a to moc, ale nejde to.Promiň...Promiň..." brečela.Přitiskl jí k sobě a políbil jí do vlasů.
,,Neomlouvej se kdyby si mi to řekla pochopil bych to.Chápu, že si měla strach, ale už nikdy předemnou nesmíš nic tajit.Ano ?? Je víc způsobů jak mít dítě..." políbil jí.Podívala se mu do očí.
,,Myslíš něco jako adopce ?? "
,,Třeba a nebo najdeme vhodnou náhradní matku " usmál se na ní.
,,Víš vůbec jak moc tě miluju ?? " usmála se konečně i Ema.Vašek přikývl a polibkem jí dal vědět, že on jí miluje taky a to úplně stejně ba možná i víc.Milovali se tak jak to jen nejvíc šlo...
O 5 let později :
Byl to ten nejúžasnější pocit na světě.Ten pocit ,,brzo budu něčí máma,, se u Emy poslední dobou držel.Dokáže se postarat stejně jako její máma se starala o ní ?? O malou Kristýnku se postarat dokázala, ale to bylo vždy jen na chvíly.Ona bude mít vlastní.Bude celý den doma a bude se starat.Jak se těšila na ten den kdy to příjde.I když malej brácha chodil už dávno do školky všichni se shodly na tom, že mu vše vysvětlý až bude starší.Jáchym s Filipem před týdnem sestavili postýlku né, že by se to obešlo bez nadávek...
,,Už je to tady !! " Ema běžela dolů ze schodů a volala na Vaška.
,,Už ?? " vykoukl z kuchyně.
,,Teď mi volala...akorát jí vezou takže to ještě stihneme " mezítím, co to říkala hledala v obýváku tašku, kterou si připravila pro Alex.Jejich náhradní matka a zároveň Vaškova sestra.Sama má dvě děti.Vašek s Emou jí slibovali všechno.Peníze, byt prostě všechno.Až konečně před rokem svolila.Možná to bylo jen díky tomu, že se Ema zhroutila a nebo prostě pochopila, že oni to dítě opravdu chtějí...
,,Ještě musíme dát vědět mámě a Denise " volala na Vaška když běžela nastartovat auto.Nastoupil a okamžitě vzal telefon do ruky.Ema se cestou k nemocnici nedostala pod 120.
,,Neblbni zabiješ nás !! " Vašek na ní skoro až křičel i když stejně věděl, že ho neposlouchá.To byla
celá ona nikdy ho neposlouchala když jí něco říkal.Dlouho trvalo než mu odpověděla : ,,Nejsme jediný na světě " oči nespustila ze silnice a možná ještě trochu přidala.Ani pořádně nezaparkovala když přijeli k nemocnici a spatřila sanitku.Vyběhla z auta a zmizela někde mezi saniťákama.
Vašek jí znovu viděl až když Alex vezly na sál.
,,Taky budete u porodu ?? " díval se na něj jeden z mužů, co jeho sestru přivezli.Jen přikývl a společně s Emou se šel převléct...
,,Vy teda vypadáte " smála se jim Alex když je uviděla v návlecích a plášti s čapkou ,,Spolek modrej flek ?? " smála se dál.Přesně ve chvíly toho největšího smíchu jí znovu začali kontrakce jen zakřičela : ,,Au !! " a znovu se začala smát.
,,Neni ti nic ?? " chytil jí Vašek za ruku.
,,Rodim ty pitomče !! " okřikla ho a usmála se na Emu.Ta si k ní sedla z druhé strany a chytila jí za druhou ruku.
,,Chceš nějak pomoct ?? " zeptala se jí plná očekávání.
,,Tohle už znám na spaměť " potom, co uslyšela to pro ni dost známé slůvko ,,zatlačte,, všechno začalo.Bylo to to nejkrásnější, co Ema kdy v životě viděla.Alex to opravdu všechno znala.Nepotřebovala ani slova doktora jak jednou řekla ,,Je to jako jízda na kole to se nezapomíná jen tu bolest bych si možná odpustila " Ema se tomu vždicky musí zasmát.
Celou tu nezapomenutelnou událost seděla vedle Alex a držela jí za ruku.Alex se smála tomu jak jsou oba ustrašení a doktor si připadal trochu navíc...
,,Klidně bych to zažila celý znova " usmívala se Ema.
,,Ale to už bude rodit Vašek " praštila do něj Alex.Šťouchl jí do ruky a usmál se.
,,Do ženskejch, co jsou po porodu se nemlátí " okřikla ho a to už jí odváželi na pokoj...
Stáli spolu v chodbě na který vládl klid.Přerušil ho až pláč.Blížil se pořád blíž a blíž k nim.Dvě sestřičky před sebou vezly postýlky.Nadšení už nemohlo být větší.Společně se podívali do postýlek a pak se políbily.Dívali se na ty dva drobečky.Na holčičku a chlapečka.
,,Koukni kolik má vlasů " rozplívala se Ema nad jejich dcerou.
,,Odvezete je na pokoj 3 ?? " zeptala se jich jedna ze sestriček.Naráz přikývli.Postýlky odvezly na pokoj 3 a navzájem si pogratulovali.
Vašek, Emu objímal a Alex se smála na ty dvě mimča ,,Povedly se vám " usmívala se.Vašek na ní mrkl a Ema vyplázla jazyk...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama