Kapitola 2

1. března 2016 v 19:17 | Sabi |  Brothers
Po tom, co mamka mě a Jamesovi řekla, že chce Max skončit se školou nevěděl jsem, co si mám myslet.Vejška byla těžká o tom žádná, ale byla těžká pro lidi jako jsem já a ne pro lidi jako Max.Maxův důvod mi vrtal hlavou celý večer a pak i ráno když jsem snídal.Mamka nakonec nebyla jediná, která tomu nerozumněla.V duchu jsem se modlil aby za vším nestála Margaret.Byla to hodná holka, ale jestli Max chce skončit třeba proto že jí udělal dítě pro naší mamku to bude podpásovka.Pro mamku (a spustu jiných lidí) byl Max dokonalý syn.
,,Jaii !! " Mandyin hlas přetrhl můj myšlenkový pochod a já se zastavil.
Přestala na mě mávat a přešla silnici aby se dostala až ke mě.Tuhle brunetku s velkýma oříškovýma očima znám už 12 let.Dlouhá doba na to poznat jí a ještě delší na to se do ní zamilovat.Já, ale skončil pouze u toho poznávání.Byla to Mandy, kdo se mnou byl prakticku už od začátku.Nikdo mě nezná tak jako ona.Je to moje nejlepší kamarádka.
,,Ahoj " uculila se na mě.
,,Ahoj " prohlídl jsem si jí ,,Větší výstřih sis vzít nepohla ?? " pokáral jsem jí hlasem, který nesnáší.Mandy měla docela velký prsa možná proto je tak ráda ukazovala.
,,Mám začít mluvit o tom, co máš na hlavě ?? " podívala se na mě svým rentgenovým pohledem.Moje vlasy.Vadilo jí cokoliv, co jsem si s nima udělal, protože mi to prý nejvíc sluší když je nechám jen tak.
,,Klidně můžeš...třeba mezitim jak budeš máchat rukama se ty tvý bálony vydaj na procházku " neodpustil jsem si to.Mandy šíleně mávala rukama kdykoliv když mluvila.
,,Jaký balóny ?? " zvýšila pobaveně hlas.
,,Jen se na ně podívej ještě kousek a půjdou si vlastní cestou " ukázal jsem jí na výstřih.Plácla mě přez ruku a hodila dlouhýma vlasama.
,,Jo já vim...tohle by na tebe nefungovalo ani kdyby si byl heterák " zasmála se přičemž s nima zatřásla.
,,Schovej je, sakra !! " okřikl jsem jí se smíchem.Odpovědí mi bylo vyplazení jazyka.Ona jediná věděla, co říct nebo udělat abych se zase smál.Jsem přesvědčený, že je to tak i naopak...

,,Panebože, co to máš na sobě ?! " ani u Marca Steela se Mandy nedočkala pozitivní reakce ,,Vypadaj jakoby se každou chvíli rozhodli jít si vlastní cestou " to mě rozesmálo.Marca jsme většinou potkali stát u školy a kouřit.Dneska tomu nebylo jinak.Marc byl můj kamarád už od dětství.Roky jsme byli sousedi a tak nešlo spolu nevycházet.
,,Už se byla ségra podívat na váš dům ?? " otočil se na mě.
,,Má cenu si jít prohlídnout byt, kde si jako malá hrála ?? Zná to u nás tak dobře jako já u vás " hodil jsem batoh na zem k Marcovým nohám.
,,To je fakt " potáhl si ,,Jinak už si slyšel, že se Luke vrací domu ?? " zeptal se najednou zcela vážně.Zarazil jsem se.Takže je to pravda.
,,Ten hajzl se vrací ?! " vylítla Mandy.Tím jak prudce se hýbla jsem se lekl, že jí fakt vypadnou.Začni se sakra oblíkat normálně !!
,,Kdo ti to řek ?? " zajímalo mě.
,,Phil byl o víkendu u táty...ukrad nějaký odpovědi k testům a prodával je.Ten kluk byl vždycky magor " zasmál se.
,,Doufám, že ho za to nevezmou už jinde na škole " zaprskala Mandy.
,,Bohužel vezmou...tady " vyvrátil jí Marc.
,,To si snad děláš srandu ?! " vyjekli jsme oba, ale hlas Mandy byl víc slyšet.Tohle je snad špatnej vtip !!
,,Můj táta mu to zařídil " řekl s povzdechem.
,,No to je super " mávla Mandy rukama ve vzduchu.Já se v tu chvíli podíval ke školním vratům.Neměl jsem to dělat.
,,Tohle taky " povzdechl jsem si dívajíc se stále ke školním vratům na kluka, který akorát přicházel.Mandy a Marc se podívali stejným směrem.Marc se rozesmál když si všiml na koho, že to zírám.Ten na koho jsem se díval byl Gabriel Black.Dříve můj kamarád a spolužák teď člověk, kterému se snažím vyhýbat.To se po rozchodu dělá ne ??
,,Půjde sem ?? " zeptal se pobaveně Marc.
,,Ne " přestal jsem se na něj dívat.
,,Půjde " vyprskl smíchy.
,,Co ?! " podíval jsem se zpět.Gabriel opravdu mířil přímo k nám.
Tmavý vlasy měl rozcuchaný jako obvykle a i přesto, že nebylo nijak velké teplo měl na sobě tílko a kraťasy.Díval se na nás a v obličeji měl ten svůj drzý pohled.Trvalo to jenom zlomek vteřiny, než jsem si uvědomil, že v tu chvilku vypadal přesně tak, jako v den, kdy jsem se do něj zamiloval.Nebylo to tak dlouho, co jsme se rozešli.Pořád jsem ho miloval a než ho milovat přestanu pravděpodobně to ještě chvíli potrvá.Nechtěl jsem aby k nám přišel, ale bylo to tak lepší.Gabriel byl člověk, který pro mě hodně znamenal a já o něj nechtěl přijít.Dokud tu zůstane jako součást mého života.Jako můj kamarád bude mi to stačit.Nikdy jsem neočekával, že spolu budeme na vždy.
,,Ahoj lidi " hodil batoh na zem vedle toho mého a z kapsy vyndal krabičku cigaret.Nesnášel jsem když si zápalil a pak se chtěl líbat.
Bylo pro mě docela překvapení když z krabičky vyndal místo cigarety jointa.Strčil si ho do pusy a zapálil.Zamrkal jsem.Marc se znovu rozesmál.Probodl jsem ho pohledem.
,,Co se děje ?? " zeptal se Gabriel a potáhl si.
,,Prej, co se děje...vytáhneš si tu jointa jako by se nechumelilo " smál se dál Marc.Gabriel se uculil tak jak to uměl jenom on a ruku s jointem natáhl směrem k Marcovi.
,,Chceš taky ?? " nabídl mu.
,,Jasně " Marc přikývl, přijal nabízeného jointa a dlouze si potáhl.Zakroutil jsem hlavou, sebral ze země svou tašku a hodil si jí na záda.Mandy na tohle měla stejný názor a tak mě následovala.
,,Tak mi jdeme " oznámil jsem těm dvou.Synchronizovaně mávli každý rukou a dál vykuřovali.
,,Co to mělo bejt ?! " zahulákala Mandy jakmile jsme byli dostatečně daleko.Vypadala naštvaně.
,,Jak to myslíš ?? " věděl jsem jak to myslí, ale potřeboval jsem čas na svou odpověď.
,,Choval se jakoby se nic nestalo !! " nějak jí nešlo se uklidnit.
,,Domluvili jsme se tak...svým způsobem.Budu radši jen kamarád než abych ho ztratil úplně " usmál jsem se na ní.
,,Nebyl si to náhodou ty, kdo se s ním rozešel ?? " zamyslela se.
,,Bylo to vzájemný " uvedl jsem na pravou míru.
,,Já vás buzny nechápu " zrychlila krok.Cože ??

,,Koho budeš volit do studentský rady na příští rok ?? " někdy třetí hodinu, kdy jsme byli všichni v jiný třídě se mi o lavici opřela vysoká blondýnka.Myslim, že se jmenovala Linda.Nejsem si jistý vidím jí jen když se ve škole něco děje.To vždy stojí v čele a rozdává letáky.
,,Neni to nějak brzo ?? " zvedl jsem k ní oči.
,,Je to právě v čas...ples je za 6 měsíců " zakroutila hlavou.
,,Já jsem, ale druhák " usmál jsem se na ní.Zamrkala, rozhlídla se po třídě a pak se podívala zpět na mě.
,,Okej dobře nejsem tu kůli nějakýmu volení do rady, ale kůli tobě " přiznala čímž mě dost zaskočila.
,,Proč ?? " nechápal jsem a můj výraz tomu určitě odpovídal.
,,Slyšela jsem, že jste se s Gabrielem rozešli " ztišila hlas.
,,Ani jsem nevěděl, že tolik lidí ví, že jsme spolu kdy chodili " neopustil jsem si rýpnutí.
,,Jseš v pohodě ?? " zeptala se podle mě až příliš soucitně ,,Tušila jsem, že ti nějak ublíží, ale...bála jsem se ti to říct " chovala se jako nějaká fanynka.Nelíbilo se mi to.
,,Co se mi to snažíš říct ?? " nebavila mě tahle hra na kočku a na myš.
,,Neni třeba to tajit já vím, že důvod vašeho rozchodu byla Kira.
Přišla jsem se ti omluvit.Nevěděla jsem, že spolu chodíte když jsem je na tý párty spolu viděla " nevypadalo to, že lže, ale o jaký párty to mluvila ?? Nestihl jsem se zeptat, protože pokračovala.
,,Mandy mi řekla že ti to řekne sama tak jsem mlčela...ale dneska jsem vás spolu ráno všechny viděla a zdáli jste se v pohodě a tak jsem chtěla aby to bylo takový i mezi náma přece jen jsem byli kamarádi.Takže se ti omlouvám a je mi líto, že jste se rozešli " soucitně se na mě podívala.
,,My jsme se spolu kamarádili ?? " o čem to ta holka sakra mluví ??
,,Trochu jsem zhubla " zasmála se ,,na základce mi říkali tlusťoška Linda " ušklíbla se.To mi stačilo.Tahle Linda a ta, co se mnou a Mandy v 8 a 9 třídě sedávala u jednoho stolu byla tatáž osoba.
,,Pamatuju si na tebe.Zkrásněla si " pochválil jsem její nový vzhled.
,,To, co se mi tu snažíš říct je, že na párty u Paula Millera se Kira a Gabriel dali dohromady.Mandy o všem ví a nic mi neřekla.Jak moc dohromady se s Kirou dal ?? " Linda se zarazila.Byla to hodná holka a to, že mi prozradila něco, co jsem nevěděl jí skoro rozplakalo.
,,Já nevěděla, že to nevíš " popotáhla.Takže spolu spali.
,,V pořádku " chytil jsem jí za ruku, kterou měla na mé lavici a usmál se na ní.Všechno je v...pořádku.

Linda odešla hned jak zazvonilo.Měl jsem o čem přemýšlet to teda jo...
Gabriela a Mandy jsem znovu viděl až 6 hodinu.Hodlal jsem jim dát vědět, že to vím.A bylo mi jedno kolik lidí to uvidí.Jakmile se Gabriel přiblížil ke své lavici vydal jsem se za ním.Když mě zahlédl usmál se.
Jak mi prostor umožnil tak moc jsem se napřáhl a pěstí ho trefil do obličeje.Zavrávoral a padl na zadek.
,,Jaii, co to do tebe sakra vjelo ?! " utřel si krev ze rtu a naštvaně se na mě podíval.Zvedl se a znovu si otřel ret.
,,Kira " zavrčel jsem.Otočil jsem se k odchodu, ale zastavil mě tím, že mě chytil za ruku.Podíval jsem se na něj.
,,Promluvíme si ?? " zeptal se.Tím jak se na mě podíval mi potvrdil, že je to pravda.Cítil se provinile.
,,Počkám na tebe " vytrhl jsem se mu a šel si sednout do své lavice...

,,Proč si mi to neřekla ?? " zeptal jsem se Mandy ještě než jsem k ní vůbec došel.Měli jsme v plánu jít ze školy spolu.Jako pokaždé.
,,Mluvil si dneska s Lindou co ?? " povzdechla si.
,,Jo mluvil " přitakal jsem.
,,Bylo to tenkrát jak jste se šíleně pohádali.Myslela jsem si, že ti to řekne.Nenapadlo mě, že poruší slib a bude to tajit " nebyl jsem na ní naštvaný, protože jsem věděl, co mi Mandy odpoví.Slíbili jsme si s Gabrielem, že si nebudeme lhát.A to ani když ujedeme.Já mu nelhal nikdy on mě, ale ano.Už se na ten rozhovor těším...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama