Prolog

1. března 2016 v 19:15 | Sabi |  Brothers
Před 10 lety
,,Maxi, proč maminka pláče ?? " malý tmavovlasý chlapec chytil za rukáv trika svého staršího bratra.Odpovědi se však nedočkal.Obešel bratra a zadíval se na něj.
,,Proč pláčeš stejně jako maminka ?? " chlapcům starší bratr stál na místě, po tvářích se mu kutálely obrovské slzy zatímco nevydal ani hlásku.Max - tak se starší bratr chlapce jmenoval - se upřeně díval na ženu před sebou.Na blondýnku sedící na zemi vedle stolku, na kterém byl telefon.Brečela a křičela, ale ani jeden z jejích synů jí nemohl slyšet.Pouze viděli její bolest.Rádio v protější místnosti hrálo opravdu hlasitě.Blonďatá žena jenž byla matkou dvou synů moc dobře věděla, že by jí takhle neměli vidět, ale nedokázala si pomoct.Telefonát, který před několika minutami přijala jí obrátil život vzhůru nohama.Mezi hysterickým pláčem se zhluboka nadechla aby se trochu uklidnila a podívala se skrze prosklené dveře kuchyně na své chlapce.Slyšel jí.Max jí slyšel když telefonovala, došlo jí poté co si všimla jeho ubřečeného obličeje.Její chlapeček.
,,Omlouvám se zlato " zašeptala směrem k němu a znovu se rozplakala.
,,Maxi, co se stalo ?? " malý chlapec dál naléhal.Starší z bratrů se konečně pohl.Utřel si slzy a s námahou se na mladšího bratra usmál.
,,Tatínek umřel " řekl mu roztřeseným hlasem a to, že to vyslovil nahlas ho rozbrečelo znovu.Umřel ?? Tatínek ?? Chlapec pochopil.Tatínek už se nevrátí.Tatínek je v nebi.Stoupl si vedle svého staršího bratra a chytil ho za ruku.Každou vteřinou se objevovali na tvářích chlapců a jejich matky nové slzy...
,,Holly...upřímnou soustrast " upravený, tmavovlasý muž, který jí převyšoval skoro o hlavu jí řekl to, co toho dne už snad každý.Už jí to ani nevadilo.Pořád se ohlížela na své dva chlapce jestli neuvidí náznaky slz.Nic.Oba seděli v první řadě vedle její matky.Byla na ně nesmírně hrdá.Její chlapci byli silní.
,,Děkuju, Jamesi " pousmála se.James jí konejšivě pohladil po rameni.
,,Už víš, co budeš dělat ?? " zeptal se ochotný své sousedce a dlouholeté kamarádce kdykoliv a jakkoliv pomoct.
,,Plánuji zůstat v našem domě.S klukama to už nějak zvládneme " nebylo to tak, že by nechtěla něčí pomoct.Byla si pouze jistá, že by to její hrdost nevydržela.Dokáže to.Dokáže se o kluky postarat sama.
,,Kdyby něco tak víš, kde bydlím " povzbudivě se na ní usmál a vrátil se ke své rodině.K manželce a dvoum malým dětem.Holly byla sice na pohřbu, ale nebylo jí smutno.Okolo ní bylo plno lidí.Všichni přátelé jejího manžela.Kdyby je tu Henry viděl měl by určitě radost.Holly se naposledy podívala na sedajícího si Jamese a poté konečně zaujala své místo v první řadě vedle svých chlapců.
Než obřad začal rozhlédla se okolo sebe ještě jednou.Všimla si několika Henryho kolegů.Muže se kterým se Henry seznámil v loňském roce když
byl na misi.Mimo již zmíněného Jamese Smitha a jeho rodiny tu byli i další sousedé.Brownovi a Steelovi.Nikdy si pořádně neuvědomila jak jejího manžela měli lidé rádi.Usmála se když vracela svůj pohled k rakvi a narazila na ten Maxům.
,,Maminka se o vás postará " chytila ho za ruku...
Před 5 lety (Jai)
,,Slyšela si, že se Eve s Jamesem budou rozvádět ?? " slečna Parkerová se mámě pořád snažila někoho domluvit.Seděli spolu v kuchyni a povídali si už asi hodinu.Nevím jestli bych úplně překousl aby byl pan Smith můj nevlastní táta to bych potom musel bydlet s Lukem.
,,Neznamená, že když se rozvádí poběžím mu ťukat na dveře.Nejsem zas tak zoufalá a navíc je mi takhle fajn " mamka se na mě podívala a já uhnul pohledem.
,,A nechybí ti..." začala slečná Parkerová a mamka jí skočila do řeči.
,,Je tady Jai " připomněla jí kdyby si náhodou nevšimla že už dobrou půl hodinu sedím v obýváku na sedačce a hraju videohry.
,,Simtě už to neni žádný děcko...sex neni sprostý slovo " zasmála se.Při slově sex jsem zpozorněl což mamce neušlo.Slabě jsem se zasmál, stopnul hru a otočil se na ně.Viděl jsem na ně jen proto, že obývák a kuchyň byli jednou místností.
,,To sice neni, ale podívej se jak na mě kouká " povzdychla si...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama