Pohřeb

4. července 2018 v 20:24 | Sabi |  Family is power

Bylo to honosné.Přesně jak všichni očekávali.Nikdo nepochyboval o tom, že pohřeb velkého Olivera McKenzieho bude jen tak.Samotná Clementine neznala polovinu lidí, kteří se na této ,,slávě,, objevili.Samotná řeč byla krásná, ale bylo z ní cítit cosi neurčitého.Clementine měla pocit jakoby se každý, kdo Olivera znal bál cokoliv říct.Vlastně se tomu ani nedivila.Vždy z něj šel strach.Na světě nebo spíše ve městě bylo jen málo lidí, co by se dokázalo Oliverovi a impériu, které vybudoval už jeho dědeček, postavit.Bohužel každý, kdo se o to pokusil dopadl tak špatně jak jen mohl.Clementine se rozhlédla.Opravdu tu moc lidí neznala.Její děti i se svými polovičkami stáli okolo ní.Další koho poznávala byla Oliverova rodina.Tedy to co z ní zbylo, ale plno lidí nedokázala identifikovat i když se velmi snažila.Bylo zde plno žen, které neznala.Bohužel si uvědomovala, co jsou tyto ženy zač.Všechno to byly milenky jejího manžela.Ty milenky, které nikdy netajil a kdykoliv se ho zeptala vše jí bez okolků přiznal a zabodl jí tím do srdce další pomyslnou dýku.I přestože on jí nikdy nemiloval ona do něj opravdu zamilovaná byla.Samozřejmě jen do chvíle než zjistila, co za člověka si to vzala i tak se ale vdávala z lásky.Z té samé lásky, která jí pak držela v domě McKenziových.

Rozpršelo se.
,,Jak poetické " zasmál se doteď moc nezúčastněný Sebastian.Clem se na něj zle podívala a jeho bratři se oba uchechtli.
,,...a proto bych rád poprosil rodinu o pár slov " všichni zbystřili.Clementine se začala obávat toho, co následovalo.Co řekne ?! Co řeknou její synové ?! Bude se Sebastian chovat slušně ?! Měla hlavu plnou myšlenek a přesto věděla, že pravdu nesmí říct ani náhodou.Bála se.Bála se tak jako všichni.Bála se toho, kdo by mohl poslouchat.Oliverovo lidé jí a její děti sledují celé roky a každý krok vedle byl potrestán.Uchovala si před nimi jen málo tajemství.Za to však může vděčit pouze Anthonymu.A Anthony tu už pro ni není.Anthony a Clementine měli roky velice napjatý vztah.Vztah plný sexuální energie a je proto logické, že byl Anthony její první volba když utekla od manžela.Když se konečně dokázala odpoutat od Olivera.Ale nakonec i Anthony se bál.I někdo tak blízký Oliverovi i někdo, kdo byl svědkem všech těch svinstev pociťoval strach.Clementine se zhluboka nadechla.Věděla jak tohle funguje.Nejdřív jeho sestra a pak je na řadě ona...

,,Oliver byl můj mladší bratr..." žena v dlouhém černém kabátu s kapucí a botami na dost vysokém podpadku přistoupila k pultíku a zlehka se o něj opřela.V jejím krásném obličeji, který ani náhodou nevypadal že patří 50 leté ženě, byly vidět stopy slz.I přes to všechno to byl její bratr zašeptal Clem hlas v její hlavě.I přes to všechno to byl její bratr.
,,...viděla jsem ho vyrůstat " povzdechla si a na vteřinu možná 2 se odmlčela.
,,Nechci tu mluvit o tom jestli byl Oliver dobrý nebo špatný člověk.Nechci vytahovat žádné křivdy.Ať byl Oliver jaký byl pro mě zůstává mím malým bratrem, která ho velice miluji " pak své velké tamvé oči, které má i její syn Sebastian, obrátila na Clem.Oči plné smutku.
,,Clem, víš že jsme tě měli vždy rádi.Nechci mezi námi už další zlou krev.Dokážeš nám při rakvi mého bratra odpustit ? " Clem nahlas polkla a pak bez přemýšlení kývla.Je volná.Oliver i starý pán už nežijí a ona je konečně volná.Černovlasá žena neudržela slzy a několik jich steklo po její mladistvé tváři.
,,Elis nikdy jsem vůči tvé rodině necítila nenávist " dodala Clementine tiše a pousmála se na Elizabeth Harveyovou starší sestru jejího manžela.Manžela, který už jí neublíží.Opravdu je svobodná.
Elis souhlasně přikývla a předala jí slovo.Clem vystoupala 2 schody a došla k pultíku na kterém ležela bible.Z pultíku měla najednou obrovský výhled.Rozhlédla se po všech zúčastněných a přesně v ten moment jich i pár poznala.Byly tady.Jeho milenky.Dávalo to smysl.Ona sama chtěla vidět jeho rakev aby uvěřila, ale i tak do ní vjel hrozný vztek.Ať si klidně nechají všechny peníze ona po nich přece netouží, ale proč jí lezou na oči.Proč chodí na jeho pohřeb ?! Copak jí hodlá pronásledovat i po smrti ?! Usmála se tomu jak je naivní.Oliverovou smrtí to bohužel vše teprve začalo.Uvědomovala si to až moc dobře a nebyla jediná.William se na ní starostlivě díval.Rukou mu pokynula aby šel blíž a poté se sklonila a zašeptala mu to, co si on sám uvědomoval už delší dobu.
,,Jsou tady " znovu se rozhlídla po ženách v černém.William zuřivě vystoupal ke své matce a chopil se slova.
,,Oliver McKenzie je opravdu mrtvý.Rád bych Vás tedy všechny poprosil o odchod abychom jako rodina mohli truchlit.S těmi šťastnými z Vás se uvidíme u soudu.Děkuji " ta divokost, která se v jeho obličeji a hlase objevila sám nepoznával a Frankie už vůbec ne.Snažil se i přez všechen vztek být slušný, ale vůbec se mu nelíbilo, že tyto ženy někdo pustil na pohřeb jeho...otce.Truchlili pro něj ?! Kdo ví.Přišli se pouze ujistit, že opravdu už neni mezi živými ?! Kdo ví.William od své matky obdržel úsměv když se skupinka žen začala rozcházet přičemž některé byli překvapené, že neodchází jako jediné.To byl celý jeho otec.Plno jeho milenek nemělo ani tušení jak to chodí.William často vtipkoval že by už mohli rovnou přijít s číslem jako na poště a počkat až na ně příjde řada.A taky by se lépe evidovaly.Ale tomu je už konec.Až tohle všechno projde soudem a hlavně až tohle všechno skončí jméno rodiny McKenzie bude očištěno.O to se William postará...

Zbytek pohřbu probíhal v klidu.Dokonce ani Erik se Sebastianem se chovali slušně.I když pro Sebastiana to byl zcela náročný úkol.Z jeho piercingy a zářivě blond hlavou bylo těžké na sebe neupoutat pozornost.Hlavně tedy médií, která je sledovala od smrti jejich otce ještě horlivěji než kdy předtím.Občas měli více pozornosti než by si přáli.Erik na to v pubertě hodně doplácel hlavně co se randění týkalo.Mnoho dívek pouze chtělo být viděno v jeho společnosti a nebo se jen dostat mezi známé lidi z řad města.Ať spolu McKenziovy žili nebo na společenských akcích se vždy museli ukázat všichni a to hlavně do doby kdy žil starý pán - dědeček bratrů McKenziových.
Vládl rodu přísnou rukou a byl jediný koho Oliver alespoň trochu respektoval.Kluci se ho vždy jako malý báli.Byl to takový strašidelný starší muž s pevným pohledem.Neodpouštěl chyby a miloval moc.
Erik už několik dní přemýšlel nad tím kolik peněz to nakonec je.Aby totiž pravdu řekl neměl vůbec tušení jakým měním jeho otec a dědeček disponovali.Ví to jeho matka ?? A co jeho bratr William ?? Chytil za ruku ženu svého života a když se na něj usmála všechny tyto myšlenky ustoupili do pozadí...

Když nasedali do svých aut Sebastian se ohlédl.Ušklíbl se.Snažil se vzpomenout si, kdy nastala ta doba ve které přestal Olivera vnímat jako svého otce.Věděl že je to už hodně dávno.Jako dítě hodně plakával, že si s ním otec nehraje a nevěnuje mu pozornost.A ať se mu to bratři snažili společně s matkou všemožně vynahradit nestačilo to.Roky mu proto vadilo jak moc je tomuto člověku podobný a proto svůj vzhled změnil.Byli doby, kdy se chtěl i jinak jmenovat přece jen být v tomto městě McKenzie neni lehké.Jedni nenávidí a druzí milují.Naposledy tedy otočil za hrobem svého otce a pousmál se.Něco uvnitř něj skoro až zajásalo...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama